Były piłkarz MU podpisał kontrakt z Legią

Od 23 lutego Dong Fangzhuo jest piłkarzem Legii Warszawa. We wtorek zawodnik podpisał kontrakt, który będzie obowiązywał przez najbliższe 1,5 roku - informuje serwis legia.com.

W pierwszym meczu półfinału Challenge Cup piłkarki ręczne Vistalu Łączpol Gdynia przegrały w niemieckim Goeppingen z Frisch Auf 24:29 (12:16). Były bramkarz reprezentacji Polski w piłce nożnej Jan Tomaszewski zawiadomił Centralne Biuro Antykorupcyjne o rzekomych nieprawidłowościach przy budowie boisk w ramach programu "Orlik 2012". Napastnik Herthy Berlin, Adrian Ramos znalazł się w kręgu zainteresowań 1899 Hoffenheim. Kolumbijczyk może zasilić ekipę "Wieśniaków" w ciągu najbliższych tygodni.

Southampton Marka Saganowskiego i Bartosza Białkowskiego oraz Oldham Athletic Pawła Abbotta i Przemysława Kazimierczaka w 5. kolejce angielskiej League One zanotowały remisy. Nowy trener reprezentacji Polski koszykarek Dariusz Maciejewski powołał 20 zawodniczek na Mecz Gwiazd polskiej ligi, który odbędzie się 9 stycznia w Pruszkowie. W gronie tym nie ma - ze względu na kalendarz meczów Euroligi - Agnieszki Bibrzyckiej występującej w UMMC Jekaterynburg. Ronnie O'Sullivan nie zdobędzie czwartego w karierze tytułu snookerowego mistrza świata. Anglik, po niezwykle widowiskowym i emocjonującym spotkaniu przegrał z Markiem Selbym 11-13 i odpadł z turnieju.

Holender Mark Tuitert zdobył złoty medal w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 1500 m podczas zimowych igrzysk olimpijskich w kanadyjskim Vancouver. Konrad Niedźwiedzki i Zbigniew Bródka zajęli odległe pozycje.

Mistrz i wicemistrz kraju odpadły z Remes Pucharu Polski. Najpierw Legia przegrała dwumecz z Ruchem Chorzów, a teraz... Wisła Kraków sensacyjnie została wyeliminowana przez Lechię Gdańsk. W pierwszym meczu w Gdańsku padł bezbramkowy remis. We wtorek w Krakowie - Lechia wygrała aż 3:1. FIFA karze bezlitośnie za słowa "Możecie mi possać". Tak właśnie do dziennikarzy zwrócił się trener, a przed laty piłkarz reprezentacji Argentyny Diego Maradona. W niedzielę został zawieszony przez federację na dwa miesiące. Dodatkowo musi zapłacić 25 tys. franków szwajcarskich grzywny.

Misja Muli Karzurina na stanowisku trenera polskich koszykarzy dobiegła końca. Polski Związek Koszykówki zapowiedział, że w przyszłym tygodniu ogłosi konkurs na szkoleniowca reprezentacji. Mistrz świata w motocyklowej klasie MotoGP - Valentino Rossi, zamierza wystąpić w marcowym Rajdzie Meksyku, który zaliczany będzie do klasyfikacji mistrzostw świata. Włoch zasiądzie za kierownicą Forda Focusa WRC. Japońska snowboardzistka Yuka Fujimori uległa wypadkowi podczas piątkowego treningu snowcrossu na olimpijskiej trasie w Whistler. Zawodnicza została przewieziona do szpitala z podejrzeniem urazu głowy.

Dwie najwyżej rozstawione tenisistki - Dunka polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki (1) i Serbka Jelena Jankovic (2) awansowały do ćwierćfinałów turnieju WTA w amerykańskim Charleston (z pulą nagród 700 tys. dolarów). - Chcemy zmazać tę plamę z Belfastu - deklaruje Mariusz Lewandowski, pomocnik reprezentacji Polski. - Nie mieliśmy rano szczęścia do pogody, ale po południu było już sucho i udało się trochę popracować nad samochodem - powiedział po ostatnim dniu testów w Jerez polski kierowca teamu Renault Robert Kubica.

MLS: zespół Beckhama w finale

Dawid Beckham z zespołem Los Angeles Galaxy po raz pierwszy osiągnął finał w rozgrywkach amerykańskiej ligi MLS. Awans do decydującej fazy dało tej drużynie zwycięstwo przed własną widownią z Dynamo Houston 2:0 po dogrywce.

Mediolan wyległ na ulice

Środowy wieczór w Barcelonie należał do piłkarzy Interu. Do ich kibiców należał wtedy Mediolan. Fani "nerazzuri" wylegli na ulice lombardzkiej stolicy, by świętować wyeliminowanie Barcelony oraz awans do finału Ligi Mistrzów. Polały się szampany, a centrum miasta zdominowały dwa kolory: czarny i niebieski.

Prezes Bayernu: to niebezpieczna sytuacja

Prezes rady nadzorczej Bayernu Monachium, Karl-Heinz Rummenigge ustosunkował się do bardzo słabych wyników osiąganych przez Bawarczyków na początku sezonu. Klub z Allianz Arena w pierwszych trzech meczach w Bundeslidze ugrał tylko dwa punkty i zanotował tym samym najgorszy start od 43 lat.

Montreux: druga porażka naszych siatkarek

Polskie siatkarki przegrały z Holandią 1:3 (23:25, 25:16, 16:25, 23:25) w drugim swoim meczu turnieju towarzyskiego rozgrywanego w szwajcarskim Montreux. To druga porażka Polek w tym turnieju.

Niko Kranjcar "Kogutem"

Piłkarz reprezentacji Chorwacji i Portsmouth Niko Kranjcar przeszedł do Tottehhamu. Według angielskich mediów kosztował ok. 3,2 mln euro.

Nową ustawą uzdrowią sport?

W najbliższy piątek posłowie będą głosować nad projektem ustawy o sporcie - poinformował minister sportu Adam Giersz. Nowa ustawa ma zastąpić dwie obecnie obowiązujące ustawy - o sporcie kwalifikowanym i o kulturze fizycznej. Jeśli zostanie uchwalona, wejdzie w życie od początku września.

MŚ: "złoto" Rogowskiej i "srebro" Pyrek! "Jeszcze w to nie wierzę!"

Anna Rogowska wywalczyła złoty medal podczas 12. lekkoatletycznych mistrzostw świata w konkursie skoku o tyczce, a Monika Pyrek ex aequo z Chelsea Johnson zajęła drugie miejsce.

Australijka zrzuciła Radwańską

Znakomity występ Australijki Samanthy Stosur w turnieju w Stuttgarcie nie pozostał bez wpływu na nowy ranking WTA Tour i Agnieszkę Radwańską. Zawodniczka z antypodów wskoczyła na 8. miejsce i zepchnęła z niego Polkę.

World Tour: historyczny sukces Szwajcarek

Simone Kuhn i Nadine Zumkehr jako pierwsze w historii Szwajcarki triumfowały w zawodach cyklu World Tour siatkarek plażowych. W finale kończącego sezon turnieju w chińskiej miejscowości Sanya pokonały wyżej notowane Amerykanki April Rose i Jenę Kessy 2:1 (17:21, 22:20, 15:13). Za zwycięstwo otrzymały do podziału 30 tys. dolarów. Trzecie miejsce zajęła amerykańska para Angie Akers i Tyra Turner.

Kontuzje rywalek podniosły Radwańską z ławki

Jednak los uśmiechnął się do Agnieszki Radwańskiej. Polka skorzystała na kontuzjach kolejnych rywalek w kończącym sezon turnieju w Dausze, opuszcza listę rezerwową i zagra w meczach "grupy białej".

ME w judo: Francuzi bez Rinera

Jedna z największych gwiazd światowego judo, 21-letni Francuz Teddy Riner nie wystąpi w turnieju indywidualnym mistrzostw Europy w Wiedniu (22-24 kwietnia). W kategorii +100 kg zastąpi go 11 lat starszy Matthieu Bataille.

MŚ: zwycięstwo Niemców w sprincie drużynowym

Niemcy pokonali Francuzów w finale sprintu drużynowego w mistrzostwach świata kolarzy torowych w Kopenhadze. Brązowy medal zdobyli mistrzowie olimpijscy Brytyjczycy, którzy wyprzedzili Chińczyków.

ATP w Walencji: szósty tytuł Murraya

Szkot Andy Murray gładko pokonał Rosjanina Michaiła Jużnego i został triumfatorem turnieju ATP rozgrywanego na kortach twardych w Walencji (z pulą nagród 2,019 mln euro).

Mecze piłkarskiej reprezentacji Polski mogą zniknąć z TVP

Zanosi się na kolejną bitwę na linii: TVP - Polsat. Tym razem chodzi o towarzyskie mecze piłkarskiej reprezentacji Polski przed Euro 2012 - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

Lwów gości Platiniego. Stadionem i solą

Michel Platini, szef UEFA, rozpoczął służbową wizytę na Ukrainie, podczas której przyjrzy się przygotowaniom do Euro 2012. - Wszystko się uda - zapewnia w rozmowie z korespondentem TVN24 mer Lwowa Andrij Sadowy.

"Mogę pobić rekord Usaina Bolta"

Asafa Powell stwierdził przed rozpoczęciem piątkowego mytingu w Doha, że jest w stanie poprawić rekord Usaina Bolta w biegu na 100 metrów. Zawody w Katarze będą pierwszymi z cyklu Diamentowej Ligi.

Mila w Farmingdale: Więciorkowska trzecia

46-letnia Zofia Więciorkowska (AZS UWM Olsztyn) zajęła trzecie miejsce w biegu na dystansie 1 mili (1609 m) w miejscowości Farmingdale w stanie Nowy Jork. Zwyciężyła 27-letnia Nowozelandka Leona Petrina przed 29-letnią Amerykanką Lesley Higgins.

Rozbił bolid i zmienił dyscyplinę

Skompromitowany aferą singapurską brazylijski kierowca Nelsinho Piquet kończy z bezrobociem. Za kłamstwa w Formule 1 jest już skończony. Dlatego szczęścia spróbuje w większym od bolidu samochodzie.

Armstrong spadł z roweru

Boleśnie i przedwcześnie zakończył się dla Lance'a Armstronga piąty etap wyścigu Dookoła Kalifornii. Amerykanin wywrócił się na początku etapu. Upadek był na tyle bolesny, że kolarza odwieziono do szpitala, gdzie założono mu szwy.

Tomaszewski: są efekty niedouczenia Smudy

Nikomu niepotrzebna (ba, ze względów szkoleniowych wręcz szkodliwa) wycieczka do Tajlandii dobiegła końca. Dziś słów kilka o "Franku". Szczytem obłudy naszego selekcjonera jest wychwalanie zalet udziału w Pucharze Króla.